Dębki i okolice

Dębki to przede wszystkim szeroka, piaszczysta plaża i piękny sosnowy las. Ale to nie wszystko co oferuje nam miejscowość.

Trasy rowerowe ciągnące się wzdłuż wybrzeża od Karwi do Białogóry, deptak wzdłuż którego umiejscowione są bary i restauracje oraz mały drewniany kościółek to tylko niektóre z atrakcji .Latem otwarty jest park linowy , oraz wypożyczalnie rowerów i gokartów.

W najbliższej odległości od nautilusa( ok 200 m ) znajduje się boisko do piłki nożnej i koszykówki, plac zabaw oraz siłownia na świeżym powietrzu.

Przy wejściu nr 19 zbudowano kompleks ”Rybaczówka”. Jest to miejsce do obsługi łodzi rybackich i tu wczesnym rankiem niekiedy uda się kupić świeżą rybkę. Rybaczówka to także atrakcja turystyczna, znajduje się tu 20 metrowa wieża widokowa, a z niej zobaczymy całe Dębki, plaże oraz lasy.

Niedaleko u zaprzyjaźnionego rybaka można zamówić przez cały rok najlepszego na Wybrzeżu wędzonego łososia, oraz zjeść smaczny domowy obiad.

Osobom aktywnym polecamy spływ kajakowy rzeką Piaśnicą, który rozpoczyna się przy jeziorze Żarnowieckim a kończy przy ujściu na plaży w Dębkach.

Jezioro Żarnowieckie leży ok 6 km od Dębek i jako jedyne w okolicy przystosowane jest do sportów motorowodnych. W tamtejszej przystani jachtowej  można wypożyczyć kajaki lub rowery wodne. Z drugiej strony jeziora w miejscowości Nadole ma swą bazę  szkółka Kite- und Windsurfingu „MorSKI”, dzięki temu nie trzeba jechać aż do Chałup aby spróbować tego fascynującego sportu.

Będąc w tej okolicy warto podjechać do pobliskiej  Wieży Widokowej „Kaszubskie Oko”z której roztacza się widok na jezioro oraz pobliskie wsie i  lasy.

W drodze powrotnej można pozwiedzać klasztor Benedyktynek w miejscowości Żarnowiec.

Amatorom zwiedzania latarni morskich polecamy dwie najbliższe; Dębki leżą pomiędzy latarnią Stilo( ok 30 km) oraz w Rozewiu( ok 25 km).

   Wypuszczając się dalej na wschód dotrzemy do Władysławowa ok 25 km( port rybacki, wieża widokowa), a stąd już niedaleko do Helu ok 35 km(cypel, fokarium).

W razie braku pogody można  wybrać się z rodziną do Aquaparku w Redzie  ok 40 km. Ciekawostką jest tam wyjątkowa, obrotowa zjeżdżalnia.

Dla osób lubiących zwiedzanie podajemy przybliżone odległości do miejsc wartych zobaczenia :

  • Puck 28 km
  • Wejherowo 32 km
  • Gdynia 55 km
  • Sopot 65 km
  • Gdańsk 80 km
  • Łeba 55km